آشنایی با مجتمع اطلس مال نیاوران و امکانات آن

آشنایی با مجتمع اطلس مال نیاوران و امکانات آن

تهران بزرگ، پر از مجتمع ها و مال هایی است که از هر طرف چشم را خیره می کنند. عاشق خرید و تفریح هستید؟ پس تهران شهر شماست!

به خصوص اگر تمایل به خرید از پاساژها و مراکز خرید لوکس دارید، قطعا باید سری به مال ها و مجتمع های تجاری تهران بزنید. از ایران مال بزرگ و شیک گرفته تا هدیش مال تازه ساز!

بیشتر بخوانید : آشنایی با مجتمع تجاری و اداری هدیش مال

اما در این مقاله از وبسایت در ساخت ، می خواهیم فرمان را به سمت شمال تهران بچرخانیم و از میان پیچ و خم خیابان های پایتخت بگذریم تا به مجتمع بزرگی در نیاوران به نام اطلس مال برسیم!

اگر طرفدار مراکز خرید تهران هستید، پس اصلا نباید فرصت را از دست بدهید و حتما سری به این مجتمع بزرگ بزنید.

اطلس مال، درست مثل نگینی در نیاوران می درخشد و روزانه، صدها خریدار و گردشگر را به خود جلب می کند. به خصوص این که در یکی از خوش آب و هواترین مناطق تهران نیز واقع شده است.

به هر حال اگر دلتان می خواهد اطلاعات بیشتری در مورد اطلس مال به دست بیاورید، حتما تا انتهای مقاله ما را همراه کنید. علاوه بر ذکر تمام جزئیات و جنبه های این مرکز خرید بزرگ، تجربه ی خرید کردن از آن را نیز با شرح و تفصیل به شما خواهیم گفت. به اسکرول کردن این متن ادامه دهید.

اطلس مال نیاوران

 

اطلس مال نیاوران

خب قبل از هر چیزی باید بدانید که این مجتمع بزرگ به عنوان یکی از مراکز خرید تهران شناخته می شود. این مرکز خرید در کنار یکی از بزرگ ترین پارک های تهران، یعنی پارک نیاوران واقع شده است. شاید یکی از دلایل اصلی استقبال از این مجموعه، نزدیکی به همین پارک باشد. چرا که خانواده ها می توانند بعد از یک خرید جالب، سری هم به این پارک بزنند و خستگی در کنند.

در واقع یکی از اهداف اصلی سازندگان این مجموعه، این بود که بتوانند فرصتی برای ساکنین منطقه فراهم آورند که در حین گشت زنی در پارک نیاوران، بتوانند مایحتاج خود را نیز از این مرکز خریداری کنند. به این ترتیب بود که استارت ساخت اطلس مال نیاوران زده شد و طولd نکشید که این مجتمع بزرگ، توانست آغاز به کار کند.

اما اجازه بدهید اندکی در مورد امکانات و ویژگی های این مجتمع صحبت کنیم.

مجتمع تجاری اداری تفریحی اطلس مال بسیار مجلل و مدرن است و همچون جواهری در شمال تهران می درخشد. طراحی و ساخت این ساختمان بر اساس آخرین استانداردهای روز اروپا و آمریکا ساخته شده است. نکته ی مهمی که در مورد این مجتمع وجود دارد این است که در حقیقت به دلیل مجاورت با منطقه ی اعیان نشین نیاوران، هدف از ساخت آن این بوده است که خریدی مجلل و لوکس را برای ساکنین فراهم آورد.

علاوه بر این روزانه، افراد زیادی نیز به محله ی نیاوران می آیند. این منطقه به دلیل مجاورت با کاخ نیاوران و پارک و فضای سبز بسیار زیبا، گردشگران زیادی دارد. گاهی ممکن است این گردشگردان که از نقاط مختلف شهر به آن جا می آیند، به مرکز خرید اطلس مال نیز سری بزنند.

اطلس مال نیاوران

نباید فراموش کرد که منطقه نیاوران، محل زندگی خیلی از سفیران و افراد خارجی است که طبیعتا، دلارهای زیادی برای خرج کردن دارند. به نظر می آید که سازندگان مجتمع اطلس مال با در نظر گرفتن تمامی این موارد، توانسته اند انتخابی هوشمندانه از بابت لوکیشن این مجتمع داشته باشند.

بی دلیل نیست که استقبال از این مجموعه به قدری بالا بوده است که از آن به عنوان یک مجتمع تجاری پیشرفته و موفق یاد می شود.

در واقع اطلس مال توانسته است که بهترین بهره را از فضای سبز اطراف خود ببرد و به این ترتیب، در دل پایتخت همیشه آلوده ی ایران؛ محیطی آرام و زیبا جهت آسایش و لذت درست کند.

یکی از نکاتی که در مورد مجتمع اطلس مال وجود دارد این است که استفاده از فضای سبز و طراحی های مدرن آبشارها و گلدان های زیبا باعث شده است که فضای این مجتمع تجاری اداری تفریحی، تا حد خیلی زیادی به طبیعت نزدیک شود.

از دیگر ویژگی های برجسته ای که مجتمع اطلس مال دارد این است که سیستم مدیریت آن برخلاف خیلی از مراکز خرید کشور، کاملا هوشمند است. هوشمندسازی مدیریت مجموعه، در کمتر مرکزی اجرا شده است. از نصب دوربین های مدار بسته ی مختلف در جای جای مجتمع گرفته تا سیستم های سرمایشی و گرمایشی!

همچنین باید به نور مناسب مرکز خرید اطلس مال ، تهویه ی مطبوعی که دارد و سیستم اطفاء حریق آن اشاره کنیم. تمامی این موارد توسط یک کامپیوتر مرکزی اداره می شود که همه چیز را هوشمندتر می سازد.
به خاطر همین است که اداره ی چنین مجموعه ای و کار کردن در آن، می تواند بسیار لذت بخش و راحت باشد.

مساحت اطلس مال چقدر است؟

اما حالا که به طور کلی با اطلس مال آشنا شدید، زمان آن رسیده که شما را در جریان یک سری از جزئیات قرار بدهیم.

اصلی ترین موضوع این جاست که مساحت این مجموعه چقدر است؟ در واقع مرکز اداری تجاری تفریحی اطلس مال نیاوران در زمینی با مساحت 11 هزار و 315 متر مربع و زیربنای تقریبی 140 هزار متر مربع ( از بابت مقیاس باید ذکر کنیم که مساحت کلی این مجموعه یک دهم ایران مال است) بنا شده است.

مساحت اطلس مال چقدر است؟

یکی از نکات مهم در مورد مجموعه اطلس مال این جاست که حدود 6 هزار متر مربع از این فضا را در اختیار فروشگاه بزرگی قرار داده اند که در منطقه 1 تهران نظیر ندارد و برای خریدهای روزانه عالیست.

اگر از دور به این مرکز خرید نزدیک شوید، بنایی شیشه ای و بسیار بزرگ را می بینید که 19 طبقه دارد. از این میان، 8 طبقه را به واحدهای اداری اختصاص داده اند. به طور کلی در این طبقات 220 واحد اداری وجود دارد.

4 طبقه از این مجتمع نیز مخصوص واحدهای تجاری است که 330 واحد می باشند. یک طبقه نیز به طور کامل به فود کورت و رستوران اختصاص داده شده است.

اما سوال این جاست که آیا در مساحت اطلس مال، برای پارکینگ نیز فکری شده است؟ در پاسخ باید بگوییم که 6 طبقه نیز مخصوص پارکینگ است که ظرفیت پارک 1400 خودرو را دارد.

به این ترتیب لازم نیست نگران پارک خودروی خودتان در محدوده باشید. کافیست ماشینتان را وارد پارکینگ کرده و با خیالی راحت به خرید خودتان بپردازید.

طراحی داخلی و خارجی

یکی دیگر از سوالاتی که همواره در مورد هر مرکز خرید نوسازی مطرح است، این می باشد که برای طراحی و معماری داخلی و خارجی آن چه تمهیداتی اندیشیده شده است؟

آیا این طراحی استاندارد است؟

آیا چشم گیر است؟

آیا می توان از آن به عنوان یک سازه ی زیبا نام برد؟

طراحی داخلی اطلس مال
خب باید بگوییم که خوشبختانه در کل تهران، هیچ مجتمعی به اندازه ی اطلس مال استاندارد نیست. این مجموعه در حقیقت به دلیل مجاورت با پارک نیاوران و منطقه ی خوش آب و هوای آنجا تلاش کرده است که تا جای ممکن به طبیعت و المان های آن نزدیک تر شود. در واقع مهم ترین اصل در معماری اطلس مال، همنوایی با طبیعت است.

به همین خاطر است که روف گاردن اطلس مال بسیار شهرت دارد و از آن جا می توانید منظره ی پارک را مشاهده کنید.

البته نباید فراموش کرد که روف گاردن مجتمع اطلس مال، می تواند مانند عایق عمل کرده و در هوای سرد و گرم، از اتلاف انرژی جلوگیری به عمل آورد. در واقع یکی از اصلی ترین ویژگی های اطلس مال این جاست که همیشه هوایی معتدل و مناسب دارد.

در ضمن یکی از اقدامات فوق العاده ای که معماران این مجموعه داشتند این بوده است که در ساختار آن از سلول های خورشیدی استفاده کرده اند. به این ترتیب می توان از انرژی خورشید بیشترین بهره را برد و مصرف برق را کاهش داد. به عبارت دیگر، بخشی از نیروی برق مورد نیاز مجتمع از طریق نور خورشید تامین می شود که عالی است.

طراحی داخلی اطلس مال
از دیگر ویژگی های معماری ساختمان اطلس مال، این است که از شیشه برای ساخت نمای آن استفاده کرده اند. شیشه باعث می شود که هم نورگیری مجتمع بالاتر برود و هم اینکه فضای بیرون ساختمان با شفافیت بیشتری دیده شود. به این ترتیب بیشترین هارمونی در طراحی فضای داخلی و خارجی پدید می آید.

در ضمن اگر نگاهی دقیق به معماری این سازه بندازید، متوجه می شوید که از ترکیب حجم های متقارن و منحنی وار استفاده کرده است. به این ترتیب که در طبقات بالا که عموما اداری هستند، نمای سازه منحنی و متقارن می باشد.

اما وضعیت معماری طبقات پایین تر متفاوت است. این طبقات به دلیل همجواری با طبیعت و البته شیب دار بودن زمین، اندکی نامتقارن به نظر می رسند که فرم زیبایی از معماری است.

به دلیل شیب زمین در طبقات پایین است که شما خیلی راحت می توانید به طبقات اول، دوم و همکف تجاری دسترسی داشته باشید.

زیباترین بخش اطلس مال این جاست که تلاش کرده بخشی از طبیعت باشد. این ساختمان بدون این که تمایل به خودنمایی داشته باشد؛ توانسته ترکیب فوق العاده ای با طبیعت اطراف خود بسازد و به این ترتیب منظره را دیدنی تر کند.

به طور خلاصه باید بگوییم که تمام جنبه ها و جزئیات این مجموعه، گردشگران را وسوسه می کند که پا به داخل آن گذاشته و از آن بازدید کنند.

طراحی داخلی اطلس مال
یکی از ویژگی های فوق العاده مثبت اطلس مال این است که ورودی بخش اداری را از بخش های تجاری جدا کرده است. به این ترتیب رفت و آمد افراد به داخل این ساختمان بدون تداخل صورت می گیرد و همه راحت خواهند بود.

نکته این جاست که طراحی بخش تجاری اطلس مال با قسمت اداری آن نیز متفاوت است. در واقع بخش تجاری را به نحوی طراحی کرده اند که نوعی معماری درونگرا باشد. نمای بخش تجاری نیز بسته است.

اما از طرف دیگر، معماری بخش های اداری به صورتی است که کاملا به چشم بیاید و از نمای باز شیشه ای بهره برده اند. این دو بخش را با استفاده از یک فودکورت بزرگ توانسته اند به خوبی به هم پیوند دهند.

از دیگر نکات جالب در طراحی داخلی اطلس مال این است که تلاش شده تا از رنگ های روشن و شاد استفاده شود. به همین دلیل است که به محض ورود به این مجتمع، احساس خوبی به شما دست خواهد داد.

از هر طرف می توانید ترکیب رنگ های متنوع را ببینید و این مسئله چیزی نیست که از چشم شما دور بماند.

امکانات مجتمع اطلس مال نیاوران

طبیعی است که چنین مجموعه ای تلاش می کند تا هر امکانات و خدماتی که به ذهنتان می رسد را ارائه کند. برخی از مهم ترین و جالب ترین خدمات و امکانات اطلس مال را برایتان فهرست کرده ایم:

فود کورت و رستوران اطلس مال

یکی از ویژگی های اصلی هر مرکز خرید خوبی این است که مجهز به یک فودکورت یا حداقل رستوران باشد. خوشبختانه اطلس مال نیز از این قاعده مستثنی نیست. در واقع با توجه به این که مجتمع اطلس مال در مجاورت پارک نیاوران قرار گرفته است، افراد می توانند بعد از یک خرید لذت بخش به طبقه ی دوم مراجعه کنند و میزی برای صرف غذا انتخاب نمایند.

فود کورت اطلس مال

در این طبقه، حدود 5 هزار متر مربع برای فودکورت ها اختصاص داده شده است که حدودا 17 واحد هستند. همچنین رستوران بسیار زیبا و شیکی نیز در این طبقه وجود دارد که اگر علاقه مند به غذاهای سنتی و مجلسی هستید، توصیه می کنیم سری به آن جا بزنید.

در این طبقه، یک شهربازی نیز جای داده اند. بنابراین اگر به صورت خانوادگی از اطلس مال بازدید می کنید، می توانید بعد از خرید به این طبقه بروید، کودک خود را در شهربازی بگذارید تا لذت ببرد و خودتان هم غذایی خوشمزه صرف کنید.

از نکات جالب توجه این طبقه از اطلس مال، اختصاص 2 هزار متر مربع به تراس است که امکان صرف غذا در آن نیز فراهم می باشد. بنابراین اگر از آن دسته افراد هستید که به غذا خوردن در محیط باز علاقه دارید، توصیه می کنیم حتما تراس این طبقه را امتحان کنید.

پارکینگ مجتمع اطلس مال

یکی از بهترین ویژگی های این مجتمع این است که پارکینگی با ظرفیت 1400 خودرو دارد که نه تنها پاسخگوی گردشگران این مجتمع هست، بلکه می تواند برای ساکنین این منطقه نیز بسیار مفید باشد. در واقع پارکینگ مجتمع اطلس مال یکی از بزرگ ترین پارکینگ های این منطقه است که در 6 طبقه طراحی شده است.

پارکینگ اطلس مال
از ویژگی های مثبت این پارکینگ این است که طبقات مربوط به مالکان واحدهای این مجتمع و مراجعه کنندگان را تفکیک کرده است. همچنین ورودی و خروجی این پارکینگ نیز مجزاست. ورودی این مجتمع از سمت شمال و خروجی آن به سمت جنوب خواهد بود.

همچنین تمهیدات ویژه ای نیز برای خوردوهای حمل بار در نظر گرفته شده است.

از جالب ترین چیزهایی که به هنگام ورود به پارکینگ مجتمع اطلس مال مشاهده می کنید، سیستم هوشمند آن است که خیلی سریع به راننده نشان می دهد نزدیک ترین فضای خالی برای پارک ماشین کجاست. این ویژگی منحصر به فرد از اتلاف وقت مراجعه کنندگان این مرکز خرید تا حد زیادی می کاهد.

آسانسورهای پانوراما اطلس مال

هر مجتمع نوسازی قطعا باید دارای آسانسور باشد. در مجتمع اطلس مال نیز 25 لاین آسانسور کار شده است که 4 تا از آن ها به صورت پانوراما و از جنس شیشه ساخته شده اند.

آسانسور های اطلس مال

به این ترتیب می توانید به هنگام حرکت آسانسور، فضای اطرافتان را به طور کامل ببینید. همچنین تماشای منظره ی طبیعت و تهران از داخل آسانسورهای پانوراما، تجربه ی جذاب و جالبی است که قطعا باید داشته باشید.

فروشگاه های مختلف

یکی دیگر از خدمات و امکاناتی که اطلس مال ارائه می کند، فروش کالاهای مختلف است. اگر اهل خرید لباس های برند و پوشاک خاص هستید، پس حتما بازدید از این مجتمع حسابی برای شما لذت بخش خواهد بود. انواع فروشگاه های لباس، کیفی و کفش می تواند هر کسی را به هیجان بیاورد.

فروشگاه های اطلس مال
البته باید اشاره کنیم که قیمت کالاهای عرضه شده در این فروشگاه ها، اصلا ارزان نیست. بنابراین قبل از هر چیزی، نیم نگاهی به بودجه تان بندازید.

از دیگر فروشگاه های موجود در این مرکز خرید می توان به کالاهای آرایشی بهداشتی، زیورآلات و …نیز اشاره کرد.

امکانات و خدمات دیگر

در کنار تمام این امکانات می توان به وجود مبلمان راحتی در جای جای این مرکز خرید اشاره کرد. بنابراین هر کجا که احساس خستگی کردید، کافیست روی یکی از همین مبل ها بنشینید.

کافی شاپ های زیادی نیز در جاهای مختلف مرکز خرید اطلس مال وجود دارد که با بوی تند قهوه شان، می توانند حسابی خستگی را از تن بزدایند.

سالن ورزشی، نمازخانه، تالارهایی برای تجمع و همایش، سرویس های بهداشتی مجهز و…از دیگر امکانات و خدمات دیگر مجموعه است.

اطلس مال کجاست؟

همان طور که اشاره کردیم این مجموعه در محله ی نیاوران و در منطقه 1 تهران واقع شده است. در واقع نمای شیشه ای این مجتمع از هر کجای این منطقه که باشید، خودش را به رخ شما خواهد کشید.

اطلس مال کجاست

این مجموعه به صورتی طراحی شده است که علاوه بر این که بهترین گزینه برای ساکنین منطقه 1 باشد، می تواند برای ساکنین منطقه 3 نیز، جای خوبی برای خرید باشد. چرا که کافیست از محله ی پاسداران خودشان را به نیاوران برسانند.

اگر از سمت پاسداران می خواهید به سمت اطلس مال حرکت کنید، سه ورودی در پیش خواهید داشت. البته همان طور که گفتیم هر یک از ورودی های این ساختمان به دلیل شیب طبیعی زمین به گونه ای طراحی شده است که به یک طبقه ی خاص دسترسی داشته باشد.

بنابراین شما از هر یک از ورودی های این ساختمان وارد شوید، ممکن است خودتان را در یک طبقه ی دیگر ببینید. به طور کلی و با توجه به شیب زمین می توان سه همکف مجزا برای این مجموعه تعریف کرد.
اگر می خواهید وارد پارکینگ مجموعه شوید نیز باید از خیابان تنگستان و پاسداران بروید.

دسترسی مرکز خرید اطلس مال

زمانی که می خواهید از این مجموعه ی بزرگ بازدید داشته باشید می توانید از چند روش اقدام کنید:

  • اگر قرار است که از خودروی شخصی برای رفتن به این مرکز خرید استفاده کنید، کافیست خودتان را به یکی از اتوبان های شهید بابایی، بزرگراه صدر، امام علی یا شهید صیاد شیرازی برسانید. از آن جا نیز باید به سمت نیاوران راه بیفتید. نقشه ی این مجموعه در گوگل را پیدا کرده و حرکت کنید.
  • اگر قرار است پای پیاده به اطلس مال بروید، می توانید خودتان را به پارک نیاوران برسانید. از آن جا نیز نمای شیشه ای آن را خواهید دید. وسایل نقلیه عمومی و تاکسی های مختلفی به سمت پارک نیاوران می روند.
  • اگر هم قرار است از اتوبوس استفاده کنید، خودتان را به ایستگاه اتوبوس سه راه اقدسیه برسانید و از آن جا به سمت اطلس مال حرکت کنید.
  • اگر هم می خواهید از مترو برای رفتن به اطلس مال استفاده کنید، باید ایستگاه نوبنیاد ( خط آبی کمرنگ) پیاده شده و با تاکسی یا پیاده، خودتان را به این مرکز خرید بزرگ برسانید.

سخن آخر

در نهایت می خواهیم به چند نکته ی اساسی و مهم در مورد این مجموعه ی بزرگ اشاره کنیم:

  • اطلس مال در منطقه 1 تهران واقع شده است.
  • این مجموعه کمی پایین تر از پارک نیاوران می باشد.
  • این مجموعه ی بزرگ هر روزه از ساعت 7:30 دقیقه صبح تا 10 شب فعالیت دارد.
  • در صورتی که نیازمند پارک خودروی خود در حوالی منطقه ی نیاوران هستید، می توانید از پارکینگ بزرگ و طبقاتی اطلس مال استفاده کنید که در 6 طبقه جای گرفته است.
  • اطلس مال با مالکیت شرکت باغ فردوس ایرانیان و توسط گروه شرکت های ایرانیان اطلس ساخته شده است.

اطلس مال، مجموعه ای شیک و لوکس است که کالاهای آن با قیمت بالا عرضه می شوند.

این مجموعه هارمونی زیادی با طبیعت اطراف خود دارد و به همین دلیل است که زیبایی خاصی دارد.

به طور کلی، اگر به دنبال این هستید که چند ساعتی را در آرامش منطقه 1 تهران سپری کنید و همزمان بدتان هم نمی آید که خریدی لوکس را تجربه کنید، ما به شما مرکز خرید اطلس مال را پیشنهاد می کنیم.
در نهایت امیدواریم که این مطلب برایتان مفید بوده باشد. فراموش نکنید که بازدید از این مرکز خرید می تواند بسیار لذت بخش باشد.